Kontakty

Terasová prkna, dřevěná podlaha, dřevěné obklady a fasády, modřínová prkna a hranoly skladem v Praze a na objednávku.

Sklad řeziva (Sibiřský modřín)

Adresaul. Náchodská 3035, 193 00
Praha 20, Horní Počernice
Otevírací doba: Po-Pá9:00 – 18:00 ( Sklad )
9:00 – 17:30 ( Výdej zboží ze skladu )
9:00 – 17:00 ( Fakturace a Pokladna)
13:00 – 14:00 ( Polední přestávka)
Telefon+420 602 772 682
E-Mailsibmodrin@seznam.cz

Prosíme zákazníky, aby při dotazování v e-mailech uváděli na sebe tel. číslo

Kde nás najdete?

ZastávkaSychrov
Bus č.303, 354, 344, 398, 304
Pro lepší orientaci – naše kancelář se nachází cca 7 km od metra Černý Most, směrem ven z Prahy.
adobe-pdfKontakty v pdf (pro tisk)
mapa

Skladování řeziva

Dřevo je tradičně považováno za jeden z nežádanějších stavebních materiálů, stejně tak i na úpravu interiéru. Má celou řadu jedinečných předností, nicméně mnohé z nich závisí na podmínkách, v jakých bylo řezivo skladováno; zda ve skladu, pod přístřeškem nebo pod širým nebem.
Seznámíme vás se základními pravidly skladování řeziva, pokud je budete dodržovat, můžete prodloužit dobu skladovatelnosti a zlepšit vlastnosti materiálu, které jsou žádoucí pro další použití na stavbách nebo v interiéru.

Skladování pod širým nebem

V případě, že zakoupené řezivo budete uchovávat mimo speciálně vybavený skladovací prostor, je potřeba dodržovat následující pravidla: zamezit kontaktu se zemí; při skladování dřeva ve stozích zajistit mezery mezi jednotlivými vrstvami; vzít v úvahu nejčastější směr větru; vytvořit jednoduchou stříšku na ochranu před deštěm.
• Zamezit kontaktu se zemí
Půda v sobě obsahuje vlhkost, která na jakékoliv dřevo působí nepříznivě. Jestliže bude nutné mít řezivo po nějakou dobu uložené na zemi, dejte pod něj vrstvu písku. Stejně tak je důležité vybrat vyvýšené místo a udělat odvodňovací kanálek. Čím výše je místo uskladnění, tím větší je vzdálenost dřeva od spodních vod a zároveň je tím nižší obsah vlhkosti země. Ideální pro skladování dřeva je betonový nebo dřevěný podklad, vysoký nejméně 50 cm.
• Podmínky skladování ve stozích
Ukládat řezivo do stohů je potřeba takovým způsobem, aby měl vzduch přístup ke všem plochám každého prkna nebo trámu. K tomu se kolmo na prkna umísťují nevelké laťky, které zajistí několikamilimetrové mezery mezi vrstvami, a to je naprosto dostatečné. U řeziva s délkou 3 metry to budou 3 příčně položené latě, na délku 6 metrů jich bude potřeba 5. Pro skladování ve stozích je také důležité nejdříve dřevo roztřídit na omítané a neomítané.
• Brát v úvahu převládající směr větru
Stoh musí být svou boční stranou (délkou řeziva) natočen kolmo na převažující směr větru. Vítr bude velmi efektivní pomocníkem při provětrávání a sušení dřeva.
• Závěsná šikmá stříška
Při venkovním skladování dřeva je potřebná šikmá stříška a i ta nejjednodušší pomůže prodloužit dobu a kvalitu skladování. Můžete udělat přístřeší i z polyetylénové fólie, optimální by ale byla sedlová stříška, vyrobená ze starých použitých prken byla ještě potažená asfaltovou lepenkou nebo fólií. Kromě toho můžete ještě čela řeziva natřít vápnem a tím doplníte ochranu před nepohodou a případnou hnilobou.

Skladování deskového a hraněného řeziva ve skladech.

Pokud se chystáte uložit dřevo do skladu nebo jiného uzavřeného prostoru, musí být ta místnost suchá a dobře větratelná. V létě není dobré skladovat řezivo v obalu déle než jeden týden, poté může začít dřevo zamodrávat. Naopak v zimě ho můžete v obalu ponechat po celé období. Je dobré také vědět, že neomítané řezivo můžete skladovat déle než omítané.